Zorn etsning

Zorn etsning
Zorn etsning
Zorn etsning
Zorn etsning
Zorn etsning
Zorn etsning

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ZORNETSNING, Modellstudie, signerad Zorn, ur "Med pensel och penna, en årsbok om svensk konst", Utg. W. Silfversparre Stockholm 1885, ca 20x12 cm
LITTERATUR: Hjert & Hjert 211
PROVENIENS: Familjen Lamm i rakt nedstigande led

741896

2020-02-28