Zorn etsning
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ZORNETSNING, Modellstudie, signerad Zorn, ur "Med pensel och penna, en årsbok om svensk konst", Utg. W. Silfversparre Stockholm 1885, ca 20x12 cm
LITTERATUR: Hjert & Hjert 211
PROVENIENS: Familjen Lamm i rakt nedstigande led
741896
2020-02-28