Orientmatta
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ORIENTMATTA, old/semiantik, sannolikt Kashan, figural, ca 195x142 cm
Reducerad kortsida, lagning under tranans huvud, senare langetteringar, ett hörn med mindre förlust av lugg(äldre malskada), fransar med slitage, stoppsömmar
741907
2020-02-25