Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", mockaservis, 27 dlr. porslin, Danmark, bestående av: 9 mockakoppar (1540) med fat (1549), 1 kaffekopp med fat (1870), 10 assietter (1625), sockerskål (1680), vas (1803), 1 par ljusstakar (1711) samt 3 uppläggningsfat (8155) (1599) samt (1527)
Smärre bruksslitage, mikronagg kan förekomma
742018
2020-02-29