Ljuskrona med prismor

Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-tal, rokokostil, järnstomme, behängd med olikslipade prismor, delvis elektrifierad, höjd ca 80, diameter 55 cm

Skador, enstaka prismor kan saknas, klotet underst saknas, en lös prisma medföljer

742254

2020-02-26