Ingefärskrus Kina

Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina
Ingefärskrus Kina

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGEFÄRSKRUS, 4 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, höjd ca 15-17 cm

Nagg, sprickor, tillverkningsdefekter, glasyrskador

742312

2020-02-29