Rörstrand Japan matservis 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Japan" (1866-1924), matservisdelar, 37 dlr., 1800-tal, rakstämplad, bestående av: 9 mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 7 assietter, 11 djupatallrikar
4 skadade tallrikar medföljer, vid missfärgningar förekommer
742400
2020-02-28