Rörstrand Japan matservis 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Japan" (1866-1924), matservisdelar, 37 dlr., 1800-tal, rakstämplad, bestående av: 9 mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 7 assietter, 11 djupatallrikar

4 skadade tallrikar medföljer, vid missfärgningar förekommer

742400

2020-02-28