Skrivbord, Karl Johan-stil
Klubbat för:
300 SEK
1 200 SEK
SKRIVBORD, karl johan-stil, tidigt 1900-tal, låda vid sarg, uppfällbara klaffar vid kortsidorna, beslag i förgylld mässing, höjd ca 75, 105x68 cm
Ställvist omfattande slitage kring bordskiva med fuktringar, repor, blekt. Fällklaffarna tjärvar och fälls inte riktigt ner, listen kring ena lådan sitter löst
742520
2020-03-03