Skrivbord, Karl Johan-stil

Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil
Skrivbord, Karl Johan-stil

Klubbat för:

300 SEK

1 200 SEK

SKRIVBORD, karl johan-stil, tidigt 1900-tal, låda vid sarg, uppfällbara klaffar vid kortsidorna, beslag i förgylld mässing, höjd ca 75, 105x68 cm

Ställvist omfattande slitage kring bordskiva med fuktringar, repor, blekt. Fällklaffarna tjärvar och fälls inte riktigt ner, listen kring ena lådan sitter löst

742520

2020-03-03