Vas Nils Landberg, Orrefors Expo
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS LANDBERG, "Tan-si", vas och kanna, Orrefors 1950-tal, vasen med oxblodsrött underfång, kannan med underfång i blått och oxblodsrött, kannan signerad Orrefors Nu 3300/11, vasen signerad ORREFORS SWEDEN EXPO 2397 TANSI och egenhändig signatur N. Landberg, vasen tillverkad år 1951 och sannolikt unik, höjd 24-25 cm
Vasen med obetydlig inneslutning
742607
2020-03-08