Vas Nils Landberg, Orrefors Expo

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS LANDBERG, "Tan-si", vas och kanna, Orrefors 1950-tal, vasen med oxblodsrött underfång, kannan med underfång i blått och oxblodsrött, kannan signerad Orrefors Nu 3300/11, vasen signerad ORREFORS SWEDEN EXPO 2397 TANSI och egenhändig signatur N. Landberg, vasen tillverkad år 1951 och sannolikt unik, höjd 24-25 cm

Vasen med obetydlig inneslutning

742607

2020-03-08