Sven Palmqvist, vas, Orrefors Kraka
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, Kraka, Orrefors 1960-tal, dekor av nätmönster i blått och gult med små luftbubblor, modellen formgiven 1959, signerad ORREFORS Kraka Nr 411 Sven Palmqvist, höjd 19 cm
742611
2020-03-08