Sven Palmqvist, vas, Orrefors Kraka

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SVEN PALMQVIST, vas, Kraka, Orrefors 1960-tal, dekor av nätmönster i blått och gult med små luftbubblor, modellen formgiven 1959, signerad ORREFORS Kraka Nr 411 Sven Palmqvist, höjd 19 cm

742611

2020-03-08