Om Carlsund 1988 med grafiska blad av bl.a. Thorén
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
REUTERSVÄRD, OSCAR. Otto G. Carlsund i fjärrperspektiv. Åhus, Kalejdoskop, 1988.
Bibliofilupplaga tryckt i 199 numrerade exemplar, detta nummer 63 med 5 grafiska verk av Franciska Clausen, Eric Grate, Axel Olson, Erik Olson och Esaias Thorén, alla utom Grate signerade av konstnärerna, Grate stämpelsignerat.
Lösa blad i blått klotband med kassett.
742877
2020-02-29