Om Carlsund 1988 med grafiska blad av bl.a. Thorén

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

REUTERSVÄRD, OSCAR. Otto G. Carlsund i fjärrperspektiv. Åhus, Kalejdoskop, 1988.
Bibliofilupplaga tryckt i 199 numrerade exemplar, detta nummer 63 med 5 grafiska verk av Franciska Clausen, Eric Grate, Axel Olson, Erik Olson och Esaias Thorén, alla utom Grate signerade av konstnärerna, Grate stämpelsignerat.
Lösa blad i blått klotband med kassett.

742877

2020-02-29