Ewa Rudling

Ewa Rudling
Ewa Rudling
Ewa Rudling
Ewa Rudling

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Jacqueline Bisset, Paris 1972", signerad och numrerad Ewa Rudling 2/30 på baksidan, c-print, ca 45x30 cm,

Ewa Rudling om JACQUELINE BISSET:
"-Brittisk skådespelerska mycket anlitad i Frankrike. François Truffaut: ´Dag som natt´. Bilden togs hemma hos Bob Calle, cancerolog, konstsamlare, mecenat och pappa till konstnären Sophie Calle"
Skador: Oramad

Oramad

742894

2020-02-28