Ewa Rudlinig - Gloria Swanson

Ewa Rudlinig - Gloria Swanson
Ewa Rudlinig - Gloria Swanson
Ewa Rudlinig - Gloria Swanson
Ewa Rudlinig - Gloria Swanson

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Gloria Swanson - Paris 1974", signerad och numrerad 2/30 på baksidan, c-print, ca 30x45 cm,

Ewa Rudling om GLORIA SWANSON - Sunset Boulevar:
"- 75 år och hedersmedborgare i Paris. Även filmstjärnor måste vänta på planet när de flyger hem. Vi fick 45 minuter i vip-rummet på Charles de Gaulle."

Ursprungligen Gloria Josephine May Swenson, född 27 mars 1899 i Chicago i Illinois, död 4 april 1983 i New York i New York, var en amerikansk skådespelare.
Skador: Oramad

742899

2020-02-28