Gösta von Hennigs akvarell

Gösta von Hennigs akvarell
Gösta von Hennigs akvarell
Gösta von Hennigs akvarell
Gösta von Hennigs akvarell
Gösta von Hennigs akvarell
Gösta von Hennigs akvarell

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GÖSTA VON HENNIGS (1866-1941): Cirkusclown, signerad och daterad G. v. H 1921, akvarell, 19x15 cm

PROVENIENS:
Inköpt hos AB Konstverk, 1921
"Utställd i Norrköping mars 1949"
Svensk-Franskas auktion 26 mars 1968, nr 60

742972

2020-03-08