Nils Dardel blyerts
Vollendet
2020-02-28
743004
| Höchstes Gebot | 10 000 SEK |
| Schätzwert | 12 000 SEK |
NILS DARDEL (1888-1943): "Flickhuvud", signerad och daterad Dardel 1931, blyerts, bildyta innanför passepartout ca 57x45 cm
HISTORIK: Utställd på Liljevalchs konsthall 1955