Sarreguemines fiskservis

Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis
Sarreguemines fiskservis

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SARREGUEMINES, fiskservis, 11 dlr., porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft, grön glasyr, i form av fiskar, märkt med tillverkare, bestående av: uppläggningsfat samt 10 tallrikar, fatets längd ca 53, diameter 24 cm

Enstaka nagg förekommer

743049

2020-03-05