Skulptur
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HANS-CHRISTIAN BRIX (1831-1907) skulptur, efter Thorvaldsen, "Ganymedes ger Jupiter vatten", 1800-talets sista del, märkt Eneret HC Brix, lergods, höjd inkl sockel ca 40 cm
Skador: Flertal nagg, en hand lagad
743051
2020-03-08