Snusflaskor och porslin Kina
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIK, BÄRTALLRIK, SNUSFLASKOR, 11 dlr., porslin och sten, Kina, 17/18/1900-tal, varierande dekor, höjd ca 4-7,5, diameter 16-22 cm
Nagg, slitage, proppar till snusflaskor saknas, bärtallriken med lagning
743061
2020-03-01