Snusflaskor och porslin Kina

Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina
Snusflaskor och porslin Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIK, BÄRTALLRIK, SNUSFLASKOR, 11 dlr., porslin och sten, Kina, 17/18/1900-tal, varierande dekor, höjd ca 4-7,5, diameter 16-22 cm

Nagg, slitage, proppar till snusflaskor saknas, bärtallriken med lagning

743061

2020-03-01