Ljuskrona sekelskifte
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, omkring 1900, nyrokoko, elektrifierad, 8 ljuspunkter, förgylld metall, höjd ca 82 cm, diameter 46 cm
PROVENIENS: Har enligt uppgift hängt i Lysekils kyrka
Slitage, bucklor, delvis löst sittande delar
743295
2020-03-01