Ljuskrona sekelskifte

Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte
Ljuskrona sekelskifte

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, omkring 1900, nyrokoko, elektrifierad, 8 ljuspunkter, förgylld metall, höjd ca 82 cm, diameter 46 cm
PROVENIENS: Har enligt uppgift hängt i Lysekils kyrka

Slitage, bucklor, delvis löst sittande delar

743295

2020-03-01