Bägare Joachim Dyring Hedemora 1761
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOACHIM DYRING, bägare, silver, Hedemora 1775, invändigt samt delvis utvändigt förgylld, graverad dekor av akantus, kartusch med graverat monogram och krona, höjd 21,5 cm, vikt 484 gram
Foten med stötskada, smärre slitage
743314
2020-03-05