Figurin Frederiksborg Royal Copenhagen
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FIGURIN, porslin, "Frederiksborg", ur serien Danske folkedragter, Juliane Marie, Royal copenhagen, omkring 1908-1925, polykromt handmålad dekor, numrerad 12227 samt stämplad UMH, No 31 i godset, höjd 31,5 cm
743371
2020-03-05