Figurin Frederiksborg Royal Copenhagen

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FIGURIN, porslin, "Frederiksborg", ur serien Danske folkedragter, Juliane Marie, Royal copenhagen, omkring 1908-1925, polykromt handmålad dekor, numrerad 12227 samt stämplad UMH, No 31 i godset, höjd 31,5 cm

743371

2020-03-05