Striglakors silver

Striglakors silver
Striglakors silver
Striglakors silver
Striglakors silver
Striglakors silver
Striglakors silver

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

STRIGLAKORS, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft, grön fasettslipad glassten, mönstrade rörliga kläppar, integrerad fast ögla, höjd ca 11 cm, 33.2 g

Halskedja modell Ärklänk, sterlingsilver medföljer, längd ca 82 cm, vikt ca 40.9 g

Grön sten med nagg. Ärtlänk saknar avslutande ögla.

743451

2020-03-01