Striglakors silver
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
800 SEK
STRIGLAKORS, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft, grön fasettslipad glassten, mönstrade rörliga kläppar, integrerad fast ögla, höjd ca 11 cm, 33.2 g
Halskedja modell Ärklänk, sterlingsilver medföljer, längd ca 82 cm, vikt ca 40.9 g
Grön sten med nagg. Ärtlänk saknar avslutande ögla.
743451
2020-03-01