Julia Strömberg, Motiv från Bunn, Gränna

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JULIA STRÖMBERG (1851-1920): Motiv från Bunn, Gränna, olja på duk fäst på pannå, 26x35 cm. Sannolikt utförd omkring 1900. Spår av signatur.

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

Skador

743463

2020-03-08