Agda Holst

Agda Holst
Agda Holst
Agda Holst
Agda Holst
Agda Holst
Agda Holst
Agda Holst
Agda Holst

Klubbat för:

4 000 SEK

6 000 SEK

AGDA HOLST (1886-1976): Sittande kvinna, troligen Elin Wahlbom, signerad Agda Holst, påskrift på baksidan München 1912, olja på duk, ca 76x55 cm,

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

Smärre krackeleringar

743467

2020-03-08