Agda Holst
Klubbat för:
4 000 SEK
6 000 SEK
AGDA HOLST (1886-1976): Sittande kvinna, troligen Elin Wahlbom, signerad Agda Holst, påskrift på baksidan München 1912, olja på duk, ca 76x55 cm,
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars
Smärre krackeleringar
743467
2020-03-08