Golvvas porslin

Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin
Golvvas porslin

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, Rörstrand, jugend 1910-1920-tal, porslin, målad monogramsignatur NLE, Rörstrand samt numr 3345, stämplad Rörstrand, polykrom dekor av dansande kvinnor mot grön fond, höjd ca 41 cm

Kantrand med smärre missfärgningar och ojämn glasering

743557

2020-03-01