Supkopp och tumlare

Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare
Supkopp och tumlare

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SUPKOPP, TUMLARE, silver, 1700-tal, supkopp med infällt mynt Adolf Fredrik 1751, tumlare Johan Wilhelms Zimmerman (1785-1804/17), höjd ca 3-4 cm totalvikt ca 77 g

Bucklor, slitage

743580

2020-03-01