Armlänstol 1700-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMLÄNSTOL, 1700-tal, gustaviansk provinsarbete, träskuren dekor av bl a fleuroner, sitthöjd ca 40 cm, sarg etikettsmärkt Överstinnan S Edling / Uddevalla
Slitage, färgbortfall, senare bemålad, spår av äldre orangrepp
743586
2020-03-01