Armlänstol 1700-tal

Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal
Armlänstol 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARMLÄNSTOL, 1700-tal, gustaviansk provinsarbete, träskuren dekor av bl a fleuroner, sitthöjd ca 40 cm, sarg etikettsmärkt Överstinnan S Edling / Uddevalla

Slitage, färgbortfall, senare bemålad, spår av äldre orangrepp

743586

2020-03-01