Spegel gustaviansk stil

Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGEL, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad, gustaviansk stil, oval form, dekor av pärlstav samt skuren dekor av rosett samt lagerblad, höjd ca 68 cm

Mindre spricka på krönets rosett, smärre avslag på pärlstaven, mindre avslag förekommer

743590

2020-03-05