Hilde B Rubenstein akvarell

Hilde B Rubenstein akvarell
Hilde B Rubenstein akvarell

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HILDE B RUBINSTEIN (Augsburg 1904-Göteborg 1997): Palatsvy, akvarell, signerad och daterad August - 35, dagmått 34 x 48,5 cm.

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

Ej examinerad ur ram, inga synliga skador.

743636

2020-03-08