Kyrkdosa

Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KYRKDOSA, av Magnus Stråtin, Uddevalla 1791,
delvis förgylld, rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket Kungliga Patriotiska sällskapets medalj. diameter 6 cm, vikt ca 47 g

Slitage

743696

2020-03-02