Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets första hälft, förändrat från flintås, låsbleck signerat Norrköping PW, oktagonalt kammarstycke med gravyr, kolv med kolvlåda, längd ca 135 cm, rem medföljer

Stockskador, senare laddstake, skdaor på remfästen, håller spänn i båda lägen

743744

2020-03-04