Bord allmoge 1844

Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844
Bord allmoge 1844

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORD, allmoge, troligen Gästrikland, underrede bemålat samt med datering 1844, med låda i sargen, höjd ca 70, 94x62 cm

Åldersrelaterat slitage och smärre skador, skiva med torrspricka

743776

2020-03-02