Våg med viktsatser
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÅG, med viktsatser, 1900-talets första hälft, märkt EIWA, emaljerad stomme, senare bemålning, vågskålar i mässing, mässingsvikter fördelas mellan 200-10 g, höjd inkl. vågskålar ca 16, 46x19 cm
Funktionstestad, åldersrelaterad slitage, flagnar, smärre rostangrepp
743927
2020-03-06