Våg med viktsatser

Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser
Våg med viktsatser

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÅG, med viktsatser, 1900-talets första hälft, märkt EIWA, emaljerad stomme, senare bemålning, vågskålar i mässing, mässingsvikter fördelas mellan 200-10 g, höjd inkl. vågskålar ca 16, 46x19 cm

Funktionstestad, åldersrelaterad slitage, flagnar, smärre rostangrepp

743927

2020-03-06