Skål och såssnipa Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

SKÅL, SÅSSNIPA, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, höjd ca 9-10, diameter 20, såssnipans längd 19 cm

Båda delarna med lagningar

743937

2020-03-05