Jens Erik Carl Rasmussen oljemålning

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JENS ERIK CARL RASMUSSEN (Danmark 1841-1893):
Fångsten kommer i land, signerad och daterad C. Rasmussen 1874, 24x32,5 cm

PROVENIENS
Arne Bruun Rasmussen Kunstauktioner, Köbenhavn, auktion 418, december 1980, katalognummer 131a

Krackeleringar

744086

2020-03-08