Jens Erik Carl Rasmussen oljemålning
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JENS ERIK CARL RASMUSSEN (Danmark 1841-1893):
Fångsten kommer i land, signerad och daterad C. Rasmussen 1874, 24x32,5 cm
PROVENIENS
Arne Bruun Rasmussen Kunstauktioner, Köbenhavn, auktion 418, december 1980, katalognummer 131a
Krackeleringar
744086
2020-03-08