Maria Fröberg

Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg
Maria Fröberg

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRAFIK (2), MARIA FRÖBERG (1886-1962): "Nyköpingshus", signerad Maja Fröberg, linoleumsnitt, ca 36x18 cm, SIGNE GRÖNBERGER (1881-1969): "Gamla Kristin", signerad och daterad 1914, träsnitt, ca 20x18 cm,

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

744285

2020-03-08