Spegel 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, empire, Sverige, träskuren dekor och pastellage, framtagen originalförgyllning av slagmetall, krönet med rosett, blåmålade fält med parställda gripar vid torchèré, nedre sargen med ansiktsmaskaroner, fasetterat och silverfolierat glas, 75,5 x 40 cm
Bruksslitage, retuscher, krönet något slaget
744298
2020-03-08