Spegel 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, empire, Sverige, träskuren dekor och pastellage, framtagen originalförgyllning av slagmetall, krönet med rosett, blåmålade fält med parställda gripar vid torchèré, nedre sargen med ansiktsmaskaroner, fasetterat och silverfolierat glas, 75,5 x 40 cm

Bruksslitage, retuscher, krönet något slaget

744298

2020-03-08