Tallrikar Empire

Tallrikar Empire
Tallrikar Empire
Tallrikar Empire
Tallrikar Empire

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 48 dlr., porslin, 1800-talets första hälft, Empire, dekor av guldbård, bestående av 38 flata mattallrikar och 10 djupa mattallrikar, diameter ca 23 cm

Slitage, nött dekor, nagg förekommer

744535

2020-03-05