Anshelm Schultzberg, Landskap, olja

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): Utsikt över Baggenfjärden, signerad och daterad A Sch-g 1880. olja på duk, 17,5x24 cm

Målningen är ett ungdomsverk av Anshelm Schultzberg, utförd i Västra Ekedal på Värmdö.

dubblerad

744673

2020-03-08