Anshelm Schultzberg, Landskap, olja
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): Utsikt över Baggenfjärden, signerad och daterad A Sch-g 1880. olja på duk, 17,5x24 cm
Målningen är ett ungdomsverk av Anshelm Schultzberg, utförd i Västra Ekedal på Värmdö.
dubblerad
744673
2020-03-08