Vas, Gate, Orrefors

Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors
Vas, Gate, Orrefors

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

SIMON GATE, vas, Orrefors 1931, grön glasmassa, fasettslipad, graverad dekor av naken kvinnofigur hållande blomma samt kantbårder, signerad Of G. 1019. 31 EG (gravör Emil Goldmann) samt Orrefors 1931 GA 344, höjd 20 cm

Modellen formgiven i början av 1931.

Obetydliga repor

744683

2020-03-08