Sextant

Sextant
Sextant
Sextant
Sextant
Sextant
Sextant
Sextant
Sextant
Sextant
Sextant

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SEXTANT, 1800-talets andra hälft, möjligen Skotland, märkt D. Stalker Leith, svärtat trä samt mässing, i originallåda i trä, längd ca 30 cm

Ingår i temaauktionen Nautica

Åldersrelaterat slitage

744753

2020-04-12